PRICES

Prices Spanish lessons

1 Student – 1 Instructor        US$6 per hour ($5 goes to the teacher, $1 goes to the school)

2 Students – 1 Instructor      US$5 per person, per hour ($8 goes to the teacher, $2 goes to the school)

3 Students – 1 Instructor      US$4 per person, per hour ($10 goes to the teacher, $2 goes to the school)

Prices homestay

US$15.00 per night, including breakfast, lunch and dinner

US$90.00 per week, including breakfast, lunch and dinner

If you are staying for more than a week and would like to leave you belongings under lock and key for weekend excursions outside of Pucará, there will be a US$8.00 storage fee per night.

Teachers, sharing ideas

%d bloggers like this: